Kursy i Szkolenia
F-GAZY na terenie całej Polski.

Prowadzisz firmę i potrzebujesz
uprawnień f-gazy?

Posiadamy odpowiednie szkolenie, dostosowane do Twoich wymagań!

Kursy F-gazy SZWO pozwolą Ci zdobyć uprawnienia F-gazowe dla osób zajmujących się produkcją i usługami związanym z zastosowaniem substancji zubożających warstwę ozonową lub fluorowanych gazów cieplarnianych.

Po zakończeniu szkoleń i kursów gwarantujemy zaświadczenia o zdobytych uprawnieniach.

Zainteresowany? WYBIERZ odpowiedni dla siebie termin szkolenia i najlepszą lokalizację kursu f-gazy. Wyszukaj szkolenia na
F-GAZY w swoim mieście:

Szukaj >>

Dla kogo szkolenia
F-GAZY?

Do kursu f-gazy powinny przystąpić:

  • wszystkie osoby wykonujące prace przy urządzeniach i instalacjach z f-gazami,
  • przedsiębiorstwa, w których wykorzystuje się f-gazy.

Uprawnienia f-gazy obowiązują wszystkich pracowników na terenie Unii Europejskiej.

Uczestnicząc w szkoleniach dotyczących uprawnień na F-GAZY, zdobędziesz praktyczną wiedzę i umiejętności.

Kto może przystąpić do uzyskania uprawnień F-GAZY?

Musisz mieć ukończone 18 lat, nie masz prawomocnego wyroku skazującego za przestępstwo przeciwko środowisku, zdałeś egzamin teoretyczny i praktyczny.

Jak wygląda egzamin na zakończenie szkolenia
F-GAZY?

Egzamin składa się z dwóch części – teoretycznej, w formie pisemnego testu wyboru. Test ma cztery odpowiedzi do wyboru, z których jedna jest prawidłowa. Zestaw składa się z 20 do 30 pytań oraz praktycznej – sprawdzeniu umiejętności zdobytych w trakcie kursu.

Jak zdobyć certyfikat
F-GAZY?

By otrzymać certyfikat, po zdaniu egzaminu należy złożyć wniosek do Urzędu Dozoru Technicznego i dołączyć do niego – oryginał dokumentu, potwierdzającego zdanie egzaminu, dowód wykonania opłaty za wydanie certyfikatu, oświadczenie o niekaralności za przestępstwa przeciwko środowisku.

WAŻNA USTAWA:

Każdy kto pobiera gazy fluorowane z instalacji chłodniczej do zbiorników ciśnieniowych obowiązkowo musi posiadać zaświadczenie kwalifikacyjne do napełniania zbiorników przenośnych na gazy skroplone metodą nieautomatyczną, wagowo. Podstawa prawna: Ustawa z dnia 18 lipca 2001 r. w sprawie trybu sprawdzania kwalifikacji wymaganych przy obsłudze i konserwacji urządzeń technicznych (Dz. U. Nr 79, poz. 849) zał. 2 pkt 11 zbiorniki przenośne o poj. 350 cm3 w zakresie napełniania (w tym gazami fluorowanymi) – uprawnienia wymagane podczas kontroli UDT. Szczegółowe informacje tutaj >>.

Dzięki naszemu kursowi zdobędziesz specjalistyczne uprawnienia!

Szkolenia f-gazy to świetne rozwiązanie dla osób chcących poszerzyć swoje kwalifikacje.

Kurs uprawnień na F-GAZY trwa jeden dzień i poruszane są na nim zagadnienia związane ze sprawdzaniem, instalacją, konserwacją lub serwisowaniem urządzeń stacjonarnych oraz odzysk gazów fluorowanych z urządzeń stacjonarnych i ruchomych.

Nowe kwalifikacje – nowe możliwości na rynku pracy

Zadaniem naszej firmy jest jak najlepsza pomoc w zdobyciu niezbędnych uprawnień f-gazy. Pomożemy Ci przejść przez cały etap szkolenia i uzyskać uprawnienia do wykonywania prac przy urządzeniach i instalacjach, zawierających gazy fluorowane.

Szkolenie f-gazy umożliwia rozwój zawodowy oraz podnosi kwalifikacje.

Po pozytywnym zdaniu egzaminu, kursanci uzyskują uprawnienia na F-GAZY na okres bezterminowy!

Zainteresowany?

Skontaktuj się z nami:

Zadzwoń: +48 888 817 777

Lub wyszukaj szkoleń na F-GAZY w swoim mieście:

Szukaj >>

F-Gazy

KURS F-GAZY – najlepszy wybór!

Kurs na f-gazy będzie odpowiedni przede wszystkim dla przedsiębiorców oraz pracowników, którzy chcą zajmować się instalowaniem, konserwacją lub serwisowaniem urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych oraz pomp ciepła.

Szukasz innych szkoleń? W naszej ofercie znajdziesz również kursy spawalnicze, montażu klimatyzacji w praktyce, szkolenia dotyczące napełniania i obsługi butli, systemów fotowoltaicznych w praktyce i lutowania twardego metodą 918 i wiele więcej. Pamiętaj – wszelkie dodatkowe certyfikaty podnoszą kwalifikacje i zwiększają szanse na zdobycie dobrze płatnej pracy.